Andromeda


Země původu: UK

Obsazení:
John Cann (gt, voc)
Mick Hawksworth (bs, voc)
Ian McLane (drums)

DISKOGRAFIE
1. Andromeda (LP RCA SF8031,1969 / CD Green Tree GTR 024,1994) 75:59
(Too Old / Day Of The Change / And Now The Sun Shines / Turns To Dust: pt. 1. Discovery, pt. 2 Sanctuary, pt. 3 Determination / Return To Sanity: pt.1 Breakdown, pt. 2 Hope, pt. 3 Conclusion / The Reason / I Can Stop The Sun / When To Stop: pt. 1 The Traveller, pt. 2 Turning Point, pt. 3 Turning Point / Journey's End + CD bonusy: Go Your Way / Keep Out 'cos I'm Dying / Garden Of Happiness / Exodus / Journey's End (different mix) / Let's All Watch The Sky Fall Down / Darkness Of Her Room / See Into The Stars)

Komentář:
Originální sestava progresivní kapely Andromeda vznikla počátkem roku 1968 na základě zaniklé psychedelické skupiny Attack. Původní členy Attack Johna Canna (psaného též DuCann) a zpěváka Richarda Shermanna doplnili Roger Dean (bs) a bubeník Keith Hodge. Po několika týdnech je vystřídali basista Hawksworth a bubeník Jack Collings. Nové trio se zúčastnilo nahrávání session pro pořad Johna Peela Top Gear (skladby: The Reason / Looking For You / Day Of The Change / Return To Sanity).
Počátkem roku 1969 přišel nový bubeník McLane. Poté se Andromeda spolu s Horse a Skip Bifferty stala jednou z prvních progresivních kapel angažovaných firmou RCA.
Krátce po vydání singlu Go Your Way / Keep Out'cos I'm Dying (RCA 1854, 1969) vyšlo i jediné album s osmi na svou dobu v Anglii "undergroundovými" skladbami. Přestože se skupina stala objevem londýnské klubové scény a album získalo příznivé recenze, úspěch se nedostavil, a když John Cann dostal nabídku od Atomic Rooster skupina počátkem roku 1970 zanikla.
John Cann poté působil s Atomic Rooster (podílel se na dvou jejích největších hitech Devil's Answer a Tomorrow Night). Poté založil skupinu Bullet a následně Hard Stuff. V roce 1974 hrál na turné po Německu se Thin Lizzy. S F. Rossim (ex Status Quo) natočil album, které však vyšlo poprvé u Repertoire až v roce 1992.
Bubeník McLane hrál před svojí rezignací na hudební scénu s Moon Raye Owense.
Mick Hawksworth založil progresivní kapelu Fuzzy Duck, podílel se na nahrávání solového alba Matthewa Fischera (ex Procol Harum) Journey's End (LP RCA SF8380,1973). Později se stal členem Ten Years Later Alvina Leeho, kde se svojí výbornou basou přispěl na alba Rocket Fuel (LP Polydor 2310 605,1978) a Ride On (LP Polydor 2310 678,1979).

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU