Affinity


Země původu: UK

Obsazení:
Linda Hoyle (lead voc)
Mickey Jopp (gt)
Mo Foster (bs)
Lynton Naiff (org)
Grant Serpell (drums)

DISKOGRAFIE
řadové album:
Affinity (Vertigo 6360 004, 1970; CD Repertoire 4349-WP, 1993)
(I Am And So Are You / Night Flight / I Wonder If I Care As Much / Mr. Joy / Three Sisters / Cocaunut Grove / All Along The Watchtower / Eli's Coming / United States Of Mind)
SP:
Eli's Coming / United States Of Mind Vertigo 6059 018, 1970

Komentář:
Kapela vedená zpěvačkou Lindou Hoyle na přelomu 60. a 70. let. Skupina patřila mezi průkopníky britského pojetí jazz-rocku, a přestože debutové album bylo dobře přijato hudební kritikou, zůstalo nepovšimnuto a skupina krátce nato zaniká. Album obsahuje převážně převzatý materiál např. I Wonder If I Care As Much od Everly Brothers či Dylanovu All Along The Watchtower. Jako bonus je na CD edici i jediný singl s titulní Eli's Coming od Laury Nyro.

V roce 1971 vydala Linda Hoyle solové album Pieces Of Me (Vertigo 6360060) které pomáhali natočit kytarista Chris Spedding (ex-Sharks) a členové Soft Machine John Marshall a Karl Jenkins. Album přineslo materiál od balad po hard rock. Později mizí Hoyle ze scény.
Grant Serpell se stal členem popových Sailor (hit Girls, Girls, Girls), Lynton Naiff koncertoval s Toe Fat, nahrával s Jimem Raffertym, Cole Youngerem a dalšími. Mo Foster se stal vyhledávaným studiovým hudebníkem a podílel se mj. na deskách Jeffa Becka, Yellow Dog, Gerryho Raffertyho, Cliffa Richarda atd. Mike Jopp hrál na albu Mike D'Aboa Down At Rachel's Place (A&M AMLH68097, 1972).

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU