Původně publikováno na adrese:
http://sex.namodro.cz/pedofilie/index.htm.
Převzato jako doslovná citace odkazovaná v článku Manišovo vytí z hrobu 2000.

Všechna práva vyhražena! © Daniel Dočekal 1999.


SEX NAMODRO

Pedofílie

Pedofílie patří mezi lidskou sexualitu stejně neodmyslitelně jako ostatní fílie. Na úvod je potřeba ovšem zdůraznit, že ve většině zemí co na zeměkouli najdete, je pedofílie trestná a rozhodně nepatří mezi všeobecně akceptovatelné sexuální záliby. Narozdíl od mnoha ostatních zálib má navíc bohužel často skutečně velmi negativní dopad na případné objekty zájmu pedofilů. Přesto, do tohoto seriálu to tak jako tak nepatří, nemůžeme zcela jednoznačně odsoudit pedofilii - má mnoho různých forem, od těch zcela neškodných, až po ty skutečně škodící (a v tomto případě skutečně odsouzeníhodné).

Nic nepomáhají vtipy na téma učitel vs. pedofil, které jistě znáte, pedofílie proto i v tomto seriálu zůstane jenom pro úplnost a rozhodně se nedočkáte žádných obrázků ani praktických linků na pedofilní místa. 

Přesto je pedofílie na Internetu velmi snadno k nalezení. Ani země české nejsou výjimkou a tak stojaté vody českého Internetu trochu rozčeřily pedofilní stránky umístěné neznámým autorem na serveru MůjWeb. 

Historie těchto stránek je trošičku zajímavá - objevily se, vzápětí na ně upozornil server www.netmag.cz, stránky vydržely několik dnů, řada lidí si písemně stěžovala administrátorům tohoto free web hostingu, načež (ve čtvrtek 15.prosince) následovalo zrušení stránek (odpoledne). K večeru ovšem stránky byly zpět na svém původním místě - s jedinou výjimkou. Zmizely všechny obrázky. Co pochopitelně nezmizelo, byl ohlas na "TEEN" (neboli "náctiletou") kategorii odkazů na známém sexlist.com 

Odstraňování je ovšem pravděpodobně beznadějné, po návštěvě www.mujweb.cz a vyhledání "teen" pomocí hledání na hostovaných webech najdete přehršel dalších kandidátů na rušení...

Ale zpět k tématu. Pedofilních stránek je na Internetu neuvěřitelné množství a najít je, skutečně není nejmenší problém. Řada z nich je pochopitelně hostována na zahraničních webech, ale pokud navštívíte www.seznam.cz a necháte si vyhledat "teen", zjistíte, že z 47 odkazů jich je kupa skutečně sexuáních a řada z nich je hostována na .cz webech - s onou nezákoností dětské pornografie (a následné pedofílie) to tedy nebude tak žhavé. Abychom nebyli nespravedliví, stejným způsobem pochopitelně najdete odkazy na všech ostatních vyhledávačích - jejich obsah je poplatný tomu co tam autoři stránek dají a napíší a těžko lze provádět nepřetržitou cenzuru (stejně jako v případě hostingu MůjWeb).

Pedofilie je strukturovaná sexuální deviace, při které je subjekt eroticky atrahován objektem dětským, bez patrných druhotných pohlavních znaků. Touto sexuální deviací trpí pravděpodobně pouze muži. U žen pedofilie pozorována nebývá. Jedná se o výraznou kvalitativní poruchu sexuální motivace. Již u subhumánních živočichů je dobře známo, že „mláděcí“ rysy objektu jsou účinným inhibitorem sexuální aktivity - takto "vědecky" označuje pedofílii docent Zvěřina, kompletní článek na toto téma : Pohlavní zneužívání dětí (ano, jak titulek napovídá, jde o časté nepříjemné následky...)

Téma pedofílie je pochopitelně zajímavé téma pro psychologa či psychiatra. Věděli jste například, že autor Alenky v říši divů, Lewis Carol, se řadí mezi nejslavnější britské pedofily? - Neon -3/1999: Alenka: produkt Dodgsonovy pedofilie 

V mnoha zemích a komunitách se nařčení, byť i bezdůvodné, z pedofilie rovná praktickému rozsudku nad zcela nevinným člověkem (zkuste další skutečně zajímavé čtení na http://www.cvt.upol.cz/%7Ewernerj/indexpd.htm), v mnoha případech ovšem mohou být skuteční pedofilové něžnými a milými lidmi a nikdy se jejich záliba nestane ničím negativním (což třeba THE GATE - Teens page - 5.4 coby další tip na čtení)

Na ochranu dětí pohybujících se na Internetu se pochopitelně vymýšlí řada věci, které by je měly ochránit před návštěvou nevhodných schránek. Návštěva "teen" stránek nepochybně patří mezi ně (viz třeba Pedofílie? Na 5000 míst v Internetu v seznamu) - otázkou zůstává, zda skutečně neplatí - zakázené ovoce nejvíce chutná.... Jediné co bude ovšem fungovat spolehlivě - nenechávejte své děti bez dozoru brouzdat po Internetu......

I na chronicky známém Yahoo pochopitelně najdete položky vztahující se k tématu:
http://dir.yahoo.com/Socie.......Activities_and_Practices/Pedophilia/ 
http://dir.yahoo.com/Regio......Sexuality/Activities_and_Practices/Pedophilia/

Fulltextové vyhledávače nabízejí také nepřeberné množství odkazů, Altavista (teen: 6,248,950; pedofilia 4,721), NortherLight (teen: 4,776,570; pedofilia 5,505). Právě tudy se velmi snadno kdokoliv dostane na místo vyhovující právě jeho naturelu (ale neříkejte že jsme vás navedli, pouze popisujeme fakt).

(15.12.1999) / SEXUALITA / (dd)