Co, proboha, dělám v kredenci????!
(Vysvětlení pro ty, kteří se na tuto stránku dostali pomocí vyhledávače typu Google)



VITRINKA TŘETÍ:
Volná grafika, ex libris, kresby a objekty




na úvod

Narozdíl od předchozích dvou "musejních" Vitrinek je tahle čistě "krmná". Nemá žádnou trvalejší ambici; je komerčním výkladem, z něhož jsou "exponáty" po prodeji odstraňovány úplně stejně, jako naše běžné antikvární položky.






G394: Bohumil Konečný ("Bimba") - 26 obrázků ze souboru Intimní obrazy.
Vydáno cca 1945-1948; původně celkem 47 převážně pornografických, ojediněle jen erotických autotypií. Formát 180x130. Volné listy se stopami nešetrné manipulace. Jednotlivě 100 Kč za kus; vcelku za 1600 Kč.

1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17


18


19


20


21


22


23


24


25


26





G373: Brunner V. H. - Exlibris Josef Bláha. 1904. Litografie (53x58) na papíru (57x65) vylepeném na podložce ze světle zeleného kartonu (250x200). 300 Kč.





G374: Rytíř Václav - Exlibris J. Malý. 1923. Pornografická zinkografie (80x65) na papíru (100x60) vylepeném na podložce z šedého kartonu (250x200). 500 Kč.





G376: Rytíř Václav - Exlibris. 1923. Dvoubarevná litografie (150x100) na papíru (220x165) vylepeném na podložce z šedého kartonu (250x200). 900 Kč.





G377: Rytíř Václav - Exlibris Eroticis. 1919. Pornografický lept (125x95) na silném ručním papíru (180x135) vylepeném na podložce z šedého kartonu (250x200). 1800 Kč.





G379: Rytíř Václav - Exlibris F. Malý. (1923, III. stav) Dvoubarevná pornografická litografie (83x60) na papíru (87x65) vylepeném na podložce z šedého kartonu (250x200). 420 Kč.





G380: Rytíř Václav - Exlibris K. J. Obrátil. (1915) Pornografická zinkografie (90x65) na ručním papíru (140x115) vylepeném na podložce z šedého kartonu (300x210). 480 Kč.





G381: Lhota Josef - Ex Libris Eroticis K. J. O. (Obrátil). 1922. Pornografická zinkografie (103x65) na papíru (120x80) vylepeném na podložce z šedého kartonu (290x210). 600 Kč.





G382: Milén Eduard - Exlibris J. K. Obrátil. 120. Litografie (111x75) na papíru (120x90) vylepeném na podložce z šedého kartonu (300x210). 300 Kč.





G383: Liebing Alfred Friedrich (1864-1957) - Exlibris K. J. Obrátil. Mědiryt (200x115) na ručním papíru 265x185. 800 Kč.





G385: Loukotka Karel - Ex libris Josef Skarvan. 1916. Autotypie s podtiskem (97x75) na křídovém papíru (130x85) vylepeném na podložce z šedého kartonu (250x200). 100 Kč.





G386: Komárek Vladimír. Tužkou signovaný dřevoryt (95x145) na kartonu (205x145). 100 Kč.





G387: Sylvie a Karel Vodákovi - PF 1958. Dva ručně kolorované a tužkou signované lepty (90x75 + 120x75) na grafickém kartonu (150x100 + 215x155 - přeložené). 250 Kč (jednotlivě po 180 Kč).





G388: Liesler Josef - Ex libris Vít Dvořák. Lept (40x70) na ručním papíru (75x100) vylepeném na podložce z zeleného kartonu (210x145). 60 Kč.





G389: Mašek Václav - Ex libris Jarka Svoboda. Výt. 111 z 200. Tužkou signovaný mědiryt (60x40) na hedvábném papíru (150x110) mírně pomuchlaném při skladování. 100 Kč.





G390: Horn Julius. Tužkou signovaný dřevoryt (136x88) na dopisnici veslařského klubu (140x92). 40 Kč.







G391: Lebeda - Bratři. Zinkografie (150x100) na ručním papíře (210x150). 20 Kč.





G392: Hodek Josef - V dědině i za humny. Dřevoryt (254x100). Příloha Bibliofila II/1. 10 Kč.







G370: Socialistický realismus.
Práce z padesátých či šedesátých let, pravděpodobně česká. Přesný původ je neznámý - zakoupeno před cca 30 lety v čísi pozůstalosti bez jakýchkoli údajů. Relief z lehké zinkoslitiny, velmi zručně vyrobený, sloužící pravděpodobně jako výzdoba na dřevěné obložení nějakého politbyra či hotelu - na zadní straně stopy po šroubech. Formát 30x30 cm. 19.800 Kč.







G371: Socialistický realismus - SSSR.
Soudružský dar sovětského metalurgického závodu české delegaci z počátku osmdesátých let; veškeré další podrobnosti majitel zapomněl. Kovová soška ze tří litých kusů; slévačská lžíce je vyrobena z drátu, na který je navařené očko s kalíškem, vše šrouby montováno k dřevěné podložce. Výška 17 cm, váha 1 kg. 490 Kč.







G372: Karel Karas (1892-1969) - Krajina se snopy.
Nedatovaný olej kladenského krajináře - podle údajů majitele byl v jejich rodině někdy od konce padesátých let. Formát plátna 60x50 cm. Přes dvacet let byl umístěn na víkendové chalupě - vlhké a ke konci málo větrané, takže i po důkladném vysušení zůstalo plátno trochu vyvěšené a původní rám naopak poněkud rozeschlý - nic, co by jednoduchý restaurátorský zákrok nenapravil. 4800 Kč.











G349: Macková Anna - PF 1956. Signovaný dřevoryt (110x120), 1955; na silnějším ručním papíru (188x160). 390 Kč.





G350: Jan Konůpek - Podobna noci (Žižka 477-V), 1927; nepoužitý variant listu čís. 477 z Březinovy Země vítězů (Dyk 112 výt.), postava s pochodní je zde vlevo. Signovaný lept (213x160) na tenčím papíru (290x210). 1200 Kč.





G351: Jan Konůpek - Kazatel odhaluje kostlivce (Žižka 1042); ilustrace z Knihy Kazatel (Picka, 48 výt.), 1942. Signovaný lept (145x105) tištěný na hollandu (230x150) - separátní otisk. 840 Kč.





G352: Jan Konůpek - Ženy a faun (Žižka 815); ilustrace k Vlastnímu životopisu Ladislava Klímy (Picka), 1937. Lept (128x93) tištěný na hollandu (250x160) - odpovídá formátu i papíru knihy. 780 Kč.





G353: Jan Konůpek - Ex Libris Karel Pavelka (Žižka 990), 1941. Signovaný lept s ruletou (175x110) na ručním Pannekoecku (230x140). 690 Kč.





G354: Jan Konůpek - Ex Libris Jan Žižka (Žižka 673), 1930. Signovaný lept (120x84) na ručním papíru (180x130). 480 Kč.





G355: Jan Konůpek - Knihy poesie Jan Žižka (Žižka 940), 1940. Signovaný lept (115x90) na silném ručním papíru (190x140). 440 Kč.





G356: Jan Konůpek - PF 1941 Jan Žižka (Žižka 945), 1940. Signované vernis mou (106x75) na grafickém kartonu (200x140). 420 Kč.





G357: Jan Konůpek - Exlibris arch. Frant. Kozák (Žižka 985), 1940. Lept (125x85) na ručním papíru (270x120). 340 Kč.





G358: Jan Konůpek - Exlibris architekt František Kozák (Žižka 986), 1940. Lept (128x91) na ručním papíru (270x120). 340 Kč.





G359: Jan Konůpek - Exlibris J. Ž. (Žižka 992), 1941. Signovaná zinkografie - zmenšený linoryt (160x125) na similijapanu (210x145). 260 Kč.





G360: Jan Konůpek - Gobseck před pokladnou (Žižka 376); ilustrace ke knize Honoré de Balzac - Gobseck (Sáňka, 200 výt.), 1925. Dvoubarevný dřevoryt (130x90) na grafickém kartonu (210x140). 120 Kč.





G361: Jan Konůpek - Dr. Frant. Páta MCMXXXIV (Žižka 749), 1933. Litografie (200x115) na silnějším chamois papíru (235x152). 100 Kč.





G362: Jan Konůpek - Portrét V. E. Babky (Žižka 1115), 1943. Dřevoryt (130x76) na kartonu (165x130). 100 Kč.





G363: Kobliha František - Novoročenka 1939 pro Zinka. Signovaný dřevoryt na dvojlistu tenkého similijapanu. 280 Kč.





G364: Kobliha František - Novoročenka 1939 pro Zinka. Signovaný dřevoryt na mírně pomuchlaném dvojlistu tenkého similijapanu (naznačené šikmé přeložení dvojlistu - na scanu není vidět). 190 Kč.





G365: Hodek Josek - Akt; nedatováno. Signovaný dřevoryt (175x123) na tenkém dřevitém papíru (225x170), vylepeném na tenké barevné podložce (250x200). 280 Kč.





G366: Ctibor Šťastný - Ex libris Ctibor Šťastný, 1942. Signovaný lept 60x70 na grafickém kartonu 140 x105, vylepeno na kartotéční čtvrtce A4. Ojedinělé světle žluté skvrnky mimo tiskovou plochu. 80 Kč.





G367: Ctibor Šťastný - Ex libris Dr. Lustig István (könyve = kniha), 1935. Signovaný lept 98x68 na ručním papíru 123x93, vylepeno na kartotéční čtvrtce A4. Ojedinělé světle žluté skvrnky mimo tiskovou plochu. 80 Kč.





G368: Cyril Bouda - Matka s dítětem v hrobě (Janča 91), k Písním kosmickým, 1925. Čtyřbarevná litografie 133x75, na similijapanu 185x120 (zjevně vyjmuto z brožovaného výtisku). 50 Kč.





G369: Mézl Zdeněk - Ex libris E Š, nedatováno. Signovaný dřevoryt (50x50) na běžném papíru (145x90). 80 Kč.





G321: Konůpek Jan - Svatý Václav (Žižka 620), 1929. Separátní ruční tisk ilustrace ke knize Josefa Pekaře. Signovaný dřevoryt (160x110) na ručním papíru Umbria (390x260). 840 Kč.





G322: Konůpek Jan - Ing. K. Urban, pamětní list k padesátinám (Žižka 1447). 1948 - předposlední grafika, kterou Konůpek vytvořil. Signovaný lept (275x205) na ručním papíru, četné světlé skvrnky; při osobním odběru přidáme zdarma vyobrazený zasklený rámeček; poštou vzhledem k možnosti poškození grafiky sklo nazasíláme. 480 Kč.





G323: Kulhánek Stanislav - Jan Konůpek. Mědiryt (170x125), 1950; na rýhovaném ručním papíru (380x270). 180 Kč.





G325: Macková Anna - Zebín. Signovaný dřevoryt (120x140), 1956; na silném ručním papíru (230x220). 690 Kč.





G326: Macková Anna - Albrechtický hřbitůvek. Dvoubarevný dřevoryt (185x145), 1946; na ručním papíru Gelder Zonen (240x320). 280 Kč.





G327: Štorm František - Doutníky a zahálka. Signovaný dřevoryt (180x140), 1993, výt 6 z 10; na kartonu (200x200). 1400 Kč.





G328: Štorm František - C.D.F. Signovaný dřevoryt (140x150), 1993, výt 7 z 13; na kartonu (260x280). 900 Kč.





G336: Kobliha František - Novoročenka 1940 pro Zinka. Signovaný dřevoryt na silném ručním papíru. 360 Kč.





G337: Kobliha František - Knihy (pro Zinka). 1948. Signovaný dřevoryt na obyčejném papíru. 240 Kč.





G338: Kobliha František - exlibris A. B. Kohouta. Zinkografie (100x70) s použitím reprodukce dřevorytu (80x70) z roku 1919





G339: Kobliha František - navštívenka Slávka Formana. Nedatováno. Signovaný dřevoryt (60x105) na kartonu (80x130). 200 Kč.





G342: Hruška E. A. - linoryt (70x50) a verše na oboustranně potištěné upomínkové záložce (180x75) z roku 1927; tištěno na nazelenalém kartonu ve 200 nečíslovaných výtiscích. 180 Kč.







G343: Hruška E. A. - vlastní exlibris. Nedatováno. Linoryt (90x80) na běžném papíru (110x85). 140 Kč. ZADÁNO





G345: Hruška E. A. - exlibris populární herečky Antonie Nedošínské (1885-1950). Nedatováno. Linoryt (90x75) na ručním papíru (110x90). 250 Kč.





G346: Hruška E. A. - exlibris herce Karla Kalisty (1890-1954). Nedatováno. Linoryt (110x55) na ručním papíru (130x70). 220 Kč.





G347: Hruška E. A. - exlibris Antonín Stupal. 1928. Linoryt (90x75) na běžném papíru (120x95). 110 Kč.





G305: Jan Konůpek - Mnich a anděl s pochodni (1940, Žižka 923). Lept (135x90) na dvojlistu (225x155) papíru s textem "Jan Konůpek, Malíř a grafik, zemřel dne 12. Března 1950 v Novém Městě nad Metují stár 66 roků." Vydal Picka (Grimm 212) jako přílohu Okénka do dílny umělcovy roč. V, sešit 1, 1950. Hřbet dvojlistu v ohybu mírně nalomený (s tendencí rozdělit se na dva listy), jinak velmi dobrý stav. 480 Kč.





G306: Jan Konůpek - Portrét Nietzscheho (Žižka 1137). Titulní vigneta ke knize Nietzsche: O životě a umění (Pohořelý 1943). Tužkou parafovaný dřevoryt (45x35) na nazelenalém rýhovaném papíru (250x155), připomínajícím silnější Tosa-Bütten; samostatné ruční tisky se vídají zřídka, velmi dobrý stav. 250 Kč





G307: Jan Konůpek - D. G. Rosetti: Ruka a duše (1944) - muž klečící před ženou, v popředí žena a váza (Žižka 1240). Druhý frontispic přikládaný ke zbytku neprodaného nákladu knihy vydané Dykem v roce 1922 - skvělá příležitost pro majitele původních výtisků s jedním leptem doplnit si i tento. Tužkou signovaný lept (130x90) na dvojlistu dobrého papíru (180x130). 580 Kč.





G308: Jan Konůpek - Portrét A. Sáňky (Žižka 1229). Dřevoryt (125x110) na ručním papíru (220x175), dobrý stav. 200 Kč





G309: Jan Konůpek - Frontispice k Honoré De Balzac: Toulavá Mošna (Brno 1930, Sáňka, edice Non Multis sv. 8) - Dvě dámy pohlížejí s balkonu na průvod s odsouzencem (Žižka 636). Separátní otisk dřevorytu (84x62) na tenký ruční papír (200x110), dobrý stav. 200 Kč.





G311: Josef Váchal - Ex libris Jitka Měřičková (1950). Dřevoryt (115x60), strojní tisk na běžném papíru (140x80). 190 Kč, na zadní straně razítko "JOSEF VÁCHAL 1950 DŘ", velmi dobrý stav. 270 Kč.





G312: Josef Váchal - Ex libris MUDr. Jitka Měřičková (1950). Dřevoryt (115x60), strojní tisk na běžném papíru (140x80). 190 Kč, na zadní straně razítko "JOSEF VÁCHAL 1950 DŘ", velmi dobrý stav. 270 Kč.





G313: Josef Váchal - Ex libris Hanky M(ackové) (1921). Tužkou signovaný dvoubarevný pornografický dřevoryt (145x95), ruční tisk na silném grafickém kartonu (190x125) na horní hraně přilepený k staré sběratelské papírové podložce (250x200), velmi dobrý stav. 4500 Kč.





G314: Josef Váchal - Ex libris Hanky M(ackové) (1921). Dvoubarevný pornografický dřevoryt (145x95), strojní tisk na hedvábném papíru (175x115) na horní hraně přilepený k staré sběratelské papírové podložce A4, dobrý stav. 2900 Kč.





G315: Josef Váchal - Ex libris Jiří Měřička (1950). Dřevoryt (45x40) signovaný perem na kousku ručního papíru (111x90), na zadní straně závěr perem psaného dopisu z roku 1915, papír s charakteristickými studeňanskými skvrnkami. 460 Kč.





G316: Josef Váchal - Ex libris Wincy Paulusa (1936). Dvoubarevná zinkografie (80x60) na běžném papíru (111x85), na zadní straně razítko "J. VÁCHAL 36-ZK", dobrý stav. 100 Kč.




G319: František Kobliha - Ex libris Irena Nováková (1948). Tužkou signovaný lept (115x95) tištěný na pravém japanu (205x165), výtisk č 4; velmi hezký exemplář. 680 Kč.









Hlavní nabídka antikvariátu LAW

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU