objednávka

English English note: Sorry, but all our goods are for sale in the Czech Republic only.
We do not send anything abroad! It is too complicated and we are lazy.

Úplně nejjednodušší návod

Prostě nám pošlete mail na law@lege.cz a napište do něj, co z naší nabídky si chcete objednat a kdy si pro to chcete přijít, případně kam to máme poslat.

Podrobnější návod

1. Požadované zboží vyberte myší do bloku (nejlépe od názvu až po cenu) a zkopírujte (Ctrl+C).

2. Klikněte na následující e-mailovou adresu: law@lege.cz a do otevřeného okna pošty vložte (Ctrl+V) zkopírované zboží.
Opakujte se všemi dalšími položkami, které si chcete objednat.

3. Vyberte si způsob odběru a platby:
      a) Osobní odběr a hotovostní platbu
(či banking umožňující okamžitý převod prostředků do FIO) na naší vinohradské adrese (Chodská 29, Praha 2). V tom případě můžete rovnou předběžně navrhnout termín, který by se vám hodil - nemáme provozovnu, jen kancelář bez přesné pracovní doby, kde je možné dohodnout vyzvednutí nebo prohlídku zboží mezi 14.-22. hodinou, včetně sobot a nedělí.
      b) Zaslání poštou po platbě předem na náš účet. V tom případě nezapomeňte doplnit adresu (výhradně v ČR!), na kterou si zboží přejete zaslat, a případné dotazy či požadavky.

4. Nějak ten e-mail nazvěte (třeba Objednávka) a odešlete.

5. Obyčejně nejpozději do druhého dne
(výjimečně během několika dnů) budete vyrozuměni, zda jsou všechny požadované tituly na skladě a kolik to všechno dohromady bude stát.
Odpovídáme vždy na každou objednávku, takže pokud vám odpověď nepřijde, zkuste objednávku poslat znovu z jiné adresy u jiného poskytovatele; důvodem obvykle bývá špatně nastavený spamový filtr providera (typicky u Gmailu, občas i u Seznamu), nebo prostě jen vaše přeplněná schránka.

6. Pokud jste si objednali zaslání poštou, bude v našem e-mailu také číslo účtu, na který částku uhradíte. Po obdržení peněz vám zboží zašleme s nejbližší várkou balíčků (většinou během 1-2 dnů). Zároveň vám zašleme odkaz na stránku České pošty, kde můžete svoji zásilku sledovat.

Ceny a způsoby zaslání

U zásilek od 5.000 Kč výš poštovné a balné neúčtujeme.

Balné a manipulační poplatky činí 25 Kč na běžnou zásilku knih nebo nosičů. U složitějších či objemných balení (plakáty, velkoformátová grafika) 50 Kč (nebo podle okolností a dohody; obecně dáváme u velkých formátů přednost osobnímu odběru). V ojedinělých případech, kdy zcela nestejnorodé nebo úhrnem příliš těžké předměty nelze zabalit dohromady, může být nutné poslat zboží ve dvou zásilkách za dvojí poštovné a balné. U jednoduchých drobných zásilek (typicky malé exlibris v obyčejné obálce A6) balné neúčtujeme vůbec.

Zboží zasíláme výhradně prostřednictvím České pošty. Poštovné účtujeme přesně podle jejich ceníku (se slevou na Zákaznickou kartu).
Zásilky v úhrnné ceně do 940 Kč posíláme obvykle jako ekonomické doporučené psaní. Poštovné činí dle váhy obvykle 58-72 Kč. Zboží i s obaly nesmí vážit přes 2 kg a musí se vejít do obálky 50×35×5 cm.
Málo objemné zásilky nad 940 Kč zasíláme jako tzv. cenné psaní za 73-88 Kč - podmínkou ovšem je, aby se obsah i s ochrannými obaly vešel do nevelkých plastových pytlíků (maximálně 32x22 cm) prodávaných poštou, v nichž cenná psaní povinně musí být zasílána, a nebylo to tlustší než pět centimetrů.
Ostatní zásilky nad 940 Kč nebo objemné a těžké posíláme jako tzv. "balík na poštu" s poštovným od 89 Kč (u delších než 35 cm od 119 Kč).

Můžete si samozřejmě při objednání zvolit i jakoukoli jinou formu zásilky z nabídky České pošty. Kupříkladu tzv. "balík do ruky" ovšem stojí minimálně 109 Kč; nad 35 cm 139 Kč (a stejně mnohdy kvůli lenosti pošťáků končí na poště). Nově též možno objednat kupříkladu tzv. "prioritní doporučené psaní", které je o 7 Kč dražší a naprosto o nic výhodnější než ekonomické.

Vše zasíláme doporučeně, plně pojištěné, balené v protinárazových obálkách či jinak co nejpečlivěji chráněné proti poškození při přepravě.

Po předchozím vyžádání můžeme k zásilce přiložit, nebo ex-post e-mailem zaslat fakturu jako daňový doklad. Ceny knih obsahují 10% DPH, ceny dat, CD a jiných nosičů 21% DPH (v plné výši i u antikvárních titulů - tj. nepoužíváme tzv. "zvláštní režim").

Ostatní obchodní podmínky

Jiný způsob zaslání (dobírka, kurýr) NENÍ MOŽNÝ.

Z praktických důvodů nezasíláme do ciziny, včetně Slovenska! Zájemcům z cizích krajů doporučujeme jako nejefektivnější řešení, aby si knihy objednali prostřednictvím svých známých či příbuzných z Česka.

Na zboží samozřejmě poskytujeme všechny běžné záruky; defektní exempláře nových knih či CD měníme kus za kus (poštovné spojené s oprávněnou reklamací jde kompletně na naše náklady), u antikvárních či mezitím rozebraných titulů vracíme plnou částku, popřípadě na přání zákazníka můžeme po dohodě poskytnout slevu adekvátní rozsahu a způsobu poškození.

Poskytujeme rovněž standardní záruku pro internetové obchody, tedy možnost odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží. Při odstoupení od smlouvy nevracíme uhrazené poštovné ani balné.

Ačkoli jsme to za více než dvě desetiletí existence KAL nikdy nepotřebovali, přece nutno podotknout, že samozřejmě veškeré ostatní právní náležitosti včetně eventuálního mimosoudního řešení sporů podléhají platným zákonům a relevantním pasážím Vzorových obchodních podmínek pro e-shopy.


Úvodní menu KAL

Hlavní menu LAW