objednávka

English English note: Sorry, but all our goods are for sale in the Czech Republic only.
We do not send anything abroad! It is too complicated and we are lazy.

Základní návod

1. Požadované zboží vyberte myší do bloku (nejlépe od názvu až po cenu) a zkopírujte (Ctrl+C).

2. Klikněte na následující e-mailovou adresu: law@lege.cz a do otevřeného okna pošty vložte (Ctrl+V) zkopírované zboží. Stejným způsobeme opakujte se všemi dalšími položkami, které si chcete objednat.

3. Doplňte adresu (výhradně v ČR!), na kterou si zboží přejete zaslat, a případné dotazy či požadavky. Nějak ten e-mail nazvěte (třeba Objednávka) a odešlete.

4. Obyčejně nejpozději do druhého dne (výjimečně během několika dnů) budete vyrozuměni, zda jsou všechny požadované tituly na skladě a kolik to všechno dohromady bude stát.
Zároveň obdržíte i číslo účtu, na který částku uhradíte.

Odpovídáme vždy na každou objednávku, takže pokud vám odpověď nepřijde, zkuste ji poslat znovu z jiné adresy u jiného poskytovatele; důvodem obvykle bývá špatně nastavený spamový filtr providera (typicky u Gmailu, občas i u Seznamu), nebo prostě jen vaše přeplněná schránka.

5. Po obdržení peněz na účet vám objednané zboží zašleme s nejbližší várkou balíčků (většinou během 1-2 dnů, nejpozději do týdne). Zároveň vám zašleme odkaz na stránku České pošty, kde můžete svoji zásilku sledovat.

Ceny a způsoby zaslání

Balné a manipulační poplatky činí 25 Kč na běžnou zásilku; u složitějších balení (kupříkladu u tuby na plakáty) podle okolností a dohody.

Zboží zasíláme výhradně prostřednictvím České pošty. Poštovné účtujeme přesně podle jejich ceniku (se slevou na Zákaznickou kartu).
Zásilky v úhrnné ceně do 880 Kč posíláme obvykle jako doporučené psaní. Poštovné činí dle váhy obvykle 52-64 Kč. Zboží i s obaly nesmí vážit přes 2 kg a musí se vejít do obálky 50×35×5 cm.
Málo objemné zásilky nad 880 Kč zasíláme jako tzv. cenné psaní za 60-72 Kč - podmínkou ovšem je, aby se obsah i s ochrannými obaly vešel do nevelkých plastových pytlíků (maximálně 32x22 cm) prodávaných poštou, v nichž cenná psaní povinně musí být zasílána, a nebylo to tlustší než pět centimetrů.
Ostatní zásilky nad 880 Kč nebo objemné a těžké posíláme jako tzv. "balík na poštu" s poštovným od 89 Kč (u delších než 35 cm od 119 Kč).

Můžete si samozřejmě při objednání zvolit i jakoukoli jinou formu zásilky z nabídky České pošty. Kupříkladu tzv. "balík do ruky" ovšem stojí minimálně 109 Kč; nad 35 cm 139 Kč (a stejně mnohdy kvůli lenosti pošťáků končí na poště).

Vše zasíláme doporučeně, plně pojištěné, balené v protinárazových obálkách či jinak co nejpečlivěji chráněné proti poškození při přepravě.

Po předchozím vyžádání můžeme k zásilce přiložit, nebo ex-post e-mailem zaslat fakturu jako daňový doklad. Ceny knih obsahují 10% DPH, ceny dat, CD a jiných nosičů 21% DPH (v plné výši i u antikvárních titulů - tj. nepoužíváme tzv. "zvláštní režim").

Ostatní obchodní podmínky

Jiný způsob platby (hotovost, platební karta) ani zaslání (dobírka, kurýr) NENÍ MOŽNÝ.

Osobní prohlídka či odběr zboží na naší vinohradské adrese jsou samozřejmě k dispozici po individuální dohodě termínu pomocí e-mailu. Ve výhodě budou majitelé konta ve FIO bance, v níž je veden i náš účet plátce DPH, jelikož on-line banking v tomto případě umožňuje okamžitý převod peněz, a tedy jednoduchou okamžitou platbu na místě.

Z praktických důvodů nezasíláme do ciziny, včetně Slovenska! Zájemcům z cizích krajů doporučujeme jako nejefektivnější řešení, aby si knihy objednali prostřednictvím svých známých či příbuzných z Česka.

Na zboží samozřejmě poskytujeme všechny běžné záruky; defektní exempláře nových knih či CD měníme kus za kus (poštovné spojené s oprávněnou reklamací jde kompletně na naše náklady), u antikvárních či mezitím rozebraných titulů vracíme plnou částku, popřípadě na přání zákazníka můžeme po dohodě poskytnout slevu adekvátní rozsahu a způsobu poškození.

Poskytujeme rovněž standardní záruku pro internetové obchody, tedy možnost odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží. Při odstoupení od smlouvy nevracíme uhrazené poštovné ani balné.

Ačkoli jsme to za více než dvě desetiletí existence KAL nikdy nepotřebovali, přece nutno podotknout, že samozřejmě veškeré ostatní právní náležitosti včetně eventuálního mimosoudního řešení sporů podléhají platným zákonům a relevantním pasážím Vzorových obchodních podmínek pro e-shopy.


Úvodní menu KAL

Hlavní menu LAW