Jak knihy a nosiče objednatZÁKLADNÍ STRUČNÝ NÁVOD

1. Požadované zboží vyberte prostým zkopírováním (Ctrl+C) a vložením (Ctrl+V) do e-mailu na adresu law@lege.cz; u knih stačí tří- až pětimístné kódy před názvem (např. V10, PU06, PI212, A1568 apod.)

2. Objednávku zašlete spolu s vaší adresou na e-mail law@lege.cz. Obyčejně nejpozději do druhého dne (výjimečně během několika dnů) budete vyrozuměni, zda jsou všechny požadované tituly na skladě a kolik to všechno dohromady bude stát. Zároveň obdržíte i číslo účtu, na který námi vypočtenou částku uhradíte.

3. Po obdržení peněz vám objednané zboží zašleme s nejbližší várkou balíčků (nejpozději do týdne); v den odeslání vždy dáváme vědět e-mailem číslo zásilky.
OBCHODNÍ PODMÍNKY

Jiný způsob platby (hotovost, platební karta) ani zaslání (dobírka, kurýr) nyní NENÍ (a do zrušení platnosti zákona o EET ani nebude) MOŽNÝ.

Osobní prohlídka či odběr zboží na naší vinohradské adrese jsou samozřejmě nadále k dispozici po individuální dohodě termínu pomocí e-mailu. Ve výhodě budou majitelé konta ve FIO bance, v níž je veden i náš účet plátce DPH, jelikož on-line banking v tomto případě umožňuje okamžitý převod peněz (nejspíš rychlejší, než zaslání tzv. unikátního kódu EET), a tedy jednoduchou okamžitou platbu na místě. Na zboží ovšem samozřejmě nebude vystavena E.T. účtenka (hráči Babišovy udavačské lotynky u nás ostrouhají - a dobře jim tak!), ale po případném vyžádání standardní faktura v tištěné či PDF formě, vždy však výhradně až po platbě na náš bankovní účet!

Úhradu námi vypočtené částky očekáváme do 14 dnů, po které vám budeme objednané zboží rezervovat; pokud byste se s placením z nějakých důvodů opozdili, dejte nám včas vědět, abychom knihy či média neprodali. Pokud podobnou eventualitu (termín výplaty apod.) předpokládáte už při objednávce, uveďte to do ní rovnou.

Balné a manipulační poplatky činí 25 Kč na běžnou zásilku; u složitějších balení (kupříkladu u tuby na plakáty) podle okolností a dohody.

Zásilky do 700 Kč posíláme doporučeně a poštovné činí dle váhy (max. 2 kg) obvykle 47-53 Kč; nad kilo 59 Kč (a musí se to vejít do obálky 50 × 35 × 5 cm),
Málo objemné (tenčí kniha, drobné bibliofilie, jednotlivá CD apod.) zásilky nad 700 Kč zasíláme jako tzv. cenné psaní za 54-73 Kč (podle váhy a ceny) - podmínkou ovšem je, aby se i s potřebnými ochrannými obaly (bublinková folie, karton) vešly do nevelkých plastových pytlíků prodávaných poštou, v nichž cenná psaní povinně musí být zasílána, a měla do pěti centimetrů tloušťky.
Ostatní zásilky nad 700 Kč posíláme jako tzv. "balík na poštu" s poštovným obvykle 98 Kč.
Je možné zvolit i jinou formu balíku, což vyjde kupříkladu u tzv. "balíku do ruky" minimálně na 107 Kč.
Pokud si přejete poslat objemnější zboží nad 700 Kč jinak než "na poštu", napište nám to rovnou do objednávky; podle zkušeností však "balíky do ruky" stejně mnohdy končí na poště.

Všechny balíčky zasíláme doporučeně a plně pojištěné. Standardně jsou baleny v protinárazových obálkách či jinak co nejpečlivěji chráněné proti poškození při přepravě. Na vyžádání můžeme k zásilce přiložit, nebo e-mailem zaslat fakturu jako daňový doklad; ceny knih obsahují 10% DPH, ceny CD a jiných nosičů 21% DPH (v plné výši i u antikvárních titulů - tj. nepoužíváme tzv. "zvláštní režim").

Z technických důvodů nezasíláme knihy do ciziny, včetně Slovenska! Zájemcům z cizích krajů doporučujeme jako nejefektivnější řešení, aby si knihy objednali prostřednictvím svých známých či příbuzných z Česka.

Nejlepší zárukou naší serióznosti je, že patříme k nejdéle fungujícím internetovým obchodům v republice (od června 1997) a podnikáme od prosince 1990 stále na stejné adrese (na níž bydlíme od roku 1960). Na zboží samozřejmě poskytujeme všechny běžné záruky; defektní exempláře nových knih či CD měníme kus za kus (poštovné spojené s oprávněnou reklamací jde kompletně na naše náklady), u antikvárních či mezitím rozebraných titulů vracíme plnou částku, popřípadě na přání zákazníka můžeme po dohodě poskytnout slevu adekvátní rozsahu a způsobu poškození.
Poskytujeme rovněž standardní záruku pro internetové obchody, tedy možnost odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží. S ohledem na charakter námi prodávaných předmětů jsme však nuceni, abychom se neproměnili ve veřejnou knihovnu či půjčovnu CD, v případě, že nějaký zákazník projeví opakované požadavky tohoto druhu, odečíst z vrácené ceny 10 % u knih, 20 % u audio-kazet, VHS a vinylů a 30 % u CD a DVD, A samozřejmě u žádného odstoupení od smlouvy nevracíme uhrazené poštovné ani balné.

Stane-li se, že neodpovíme na váš e-mail, bylo něco špatně, neboť vždy odpovídáme i na naprosto irelevantní dotazy, pokud nebyly evidentně rozeslány jako hromadná pošta na více adres najednou. V takovém případě se váš mail cestou buď zatoulal, nebo neprošel spamfiltrem. Pošlete ho tedy prostě znovu, a když ani to nepomůže, zkuste ho odeslat z jiného účtu.


Adresu a číslo konta uvádíme zde (stejně jako u všech zúčastněných nakladatelů se tam lze dostat kliknutím na "Profil" pod logem v záhlaví stránky).

Ačkoli jsme to my, ani naši zákazníci za dvě desetiletí existence LAW nikdy nepotřebovali, přece nutno podotknout, že samozřejmě veškeré ostatní právní náležitosti včetně eventuálního mimosoudního řešení sporů podléhají platným zákonům a relevantním pasážím Vzorových obchodních podmínek pro e-shopy (což se pochopitelně týká jen jejich menší části, jelikož kupříkladu nikoho neregistujeme, nezakládáme uživatelské účty, nevedeme žádné databáze kupujících, nefízlujeme vás pomocí cookies, a nikdy nezasíláme žádná obchodní sdělení - jak se v korektním vesmíru říká spamu - atd., atd.).

Další informativní a pomocné texty na stránkách LAW:

Jak a proč to funguje
Jak se orientovat v našem antikvariátu
Odpovědi na nejčastější otázky
Co je Lege artis
Co je LAW

Úvodní menu Knihkupectví a antikvariátu LAW

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU