Aktuální nabídka
(jak knihy objednat)Pozor! Definitivně poslední zbytky ze zrušeného archivního skladu nakladatelství!
Vše ve velmi omezeném množství!IN99: David Černý - Růžový tank, Quo vadis.
6 pohlednic jako nostalgická připomínka zlatých časů, kdy někteří poslanci zcela ojediněle alespoň chvílemi ještě dělali i něco užitečného. Vyšlo v roce 1991. SCANY K NAHLÉDNUTÍ ZDE (jednotlivé pohledy možno objednat do vyčerpání velmi skromných zásob i jednotlivě po 30 Kč). Kompletní sada šesti pohlednic 99 Kč.IN07: Egon Bondy – Básně 1988 aneb Čas spíše chmurný + Odplouvání
Vyzrálé básně jednoho z nejvšestrannějších literátů a myslitelů čs. nekonformního umění a filosofie. Jeho básnické „deníkové zápisy“ mapují společenskou situaci od padesátých let, kdy tvořil část legendární trojice Bohumil Hrabal, Vladimír Boudník, Egon Bondy. Paperback, 68 stran, 106 Kč.

IN17: Několik slangových slovníků a studií o slangu - sestavil Jaroslav Suk
Malá exkurze do méně známých zákoutí českého jazyka. Vynikající a v naší lingvistice stále ojedinělá souborné dílo obsahuje současný kriminální slang a světský argot, slang profesionálních řidičů, chartistů, vězeňský folklór, atd. Práce vznikla v autentickém prostředí za pomoci rozsáhlého týmu spolupracovníků. Paperback, 144 stran, 99 Kč.

IN18: Eugen Brikcius - Vyložení umělci aneb Kunsthistorické pohádky
Devět esejů o osmi výtvarných umělcích čs. nonkonformního umění (Nepraš, Slavík, Sekal, Benýšek, Jilemnická, Ráčková, Němec, Kouba). Prvním z devíti těchto textů je esej o čs. akčním umění, ve kterém tento klasik happeningu skládá hlubokou poklonu fotbalistovi Antonínu Panenkovi jako umělci. Součástí knihy je řada reprodukcí děl pojednávaných umělců. Měkká vazba s obálkou, tištěno na křídě, 136 stran s četným vyobrazeními, 96 Kč.

IN22: Jaroslav Vanča - Šarivari dírou v plotě
Verše básníka, který je zatím veřejnosti znám spíše jako novinář, dramaturg a filmový scénárista. Sbírka značného formálního rozpětí, od delších volným veršem psaných skladeb po rýmované hříčky je exkluzivně graficky vypravena a ilustrována Markétou Vaňkovou. Formát 24 x 13 cm, měkká vazba s obálkou, 40 stran, 72 Kč.

IN27: Jan Lopatka - Radiojournal v ko(s)mickém věku
Literárně kritickou studii, která analyzuje příznačný jeden rok v dramaturgii rozhlasových seriálů a her, V. Just nazval „Anatomií jednoho kýče“. Autor za tuto knihu dostal cenu Toma Stopparda za rok 1992. Paperback, 166 stran, 98 Kč.

IN32: Denis de Rougemont - Budoucnost je naše věc
„Píšu jenom nebezpečné knihy“ prohlásil ženevský protestanský filosof a esejista, který ve svých dílech analyzuje a kritizuje evropskou civilizaci. V této knize shrnuje svá stanoviska o ohrožení současného světa a volá k zodpovědnosti. Přeložili Aneta Fárová a Jiří Plos. Měkká vazba s obálkou, 336 stran, 228 Kč.

IN06: Aleš Palán - Říkejte si tiše se mnou
Několik posledních výtisků jinak dávno rozebrané básnické sbírečky. Sešitek formátu 9x12,5 cm, 72 stran, 39 Kč.
Úvodní menu Knihkupectví a antikvariátu LAW

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU