March Violets


Země původu: UK

Obsazení:
Simon D (lead voc)
Loz (bs)
Tom (gt)
Rosie / Cleo (voc)

DISKOGRAFIE
1. Natural History (LP Rebirth VRB 25, 1984
2.The Botanic Verses (CD Jungle, FREUD CD 042, 2001)

Komentář:
Skupina byla založena v Leedsu v roce 1981 a řadila se mezi temné gotické alternativní kapely.
1981 vydali debutový singl Crow Baby ve vlastní režii, ale až druhý 7" singl Growing In Green již pro značku Merciful Release (vlastněnou tehdy lokální kapelou Sisters Of Mercy) zaznamenal v říjnu 1982 úspěch v Independent Charts v Anglii.To jim umožnilo založit vlastní label Rebirth pod křídly firmy Red Rhino.
Následovala britská turné spolu s Killing Joke, Birthday Party a Sisters Of Mercy. V této době je objevil známý DJ John Peel a realizoval s nimi jednu ze svých "sessions".
Znovu vydaný singl Crow Baby se umístil na 6. místě indie charts.
Jediné album Natural History bylo zkompilováno z Peel sessions a několika singlů. Album obsahuje 11 písní v produkci Dale Griffina např. Religious As Hell, Radiant Boys, Strangehead nebo Snake Dance. Další singl Walk Into The Sun jim přinesl i pozornost velkých firem a umístění na 1. místě indie hitparády. V té době odešla Rosie a byla nahrazena Cleo. Bohužel však nic již nezabránilo rozpadu skupiny na vánoce 1984, kdy definitivně odešel tahoun kapely Simon D, který se přesunul do USA a založil zde temně pop-rockovou kapelu Batfish Boys.
CD The Botanic Verses je soubor všech pěti singlů nahraných pro Mercyful Release a Rebirth Records. Dohromady 18 kvalitních songů včetně několika vzácných, do té doby nesehnatelných kousků.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU