Egg


Země původu: UK

Obsazení:
Dave Stewart (keyb)
Mont Campbell (bs, voc)
Clive Brooks (drums)

DISKOGRAFIE
řadová alba:
1. Egg (LP Nova SDN14, 1970)
2. Polite Force (LP Deram SML1074, 1971; CD Decca Japan)
3. The Civil Surface (LP Virgin/Caroline C1510, 1974; CD Charisma CACD 1510, 1990)
kompilace:
I. Seven Is A Jolly Good Time (LP See For Miles SEE 47, 1985)
II. Egg Featuring Dave Stewart (CD Decca 1990)

Komentář:
Avantgardní trio tvořené v základní sestavě Brooksem, Stewartem a Campbellem a doplňované příležitostnými spoluhráči. Všichni tři začínali jako Uriel spolu se Stevem Hillagem, s nímž pak Campbell a Stewart vytvořili kapelu Arzachel.
První dvě desky Egg přinesly progresivní fúzi klasiky a rocku s jazzovým feelingem. Po LP Polite Force odešel Brooks ke skupině Groundhogs a ostatní členové Egg se realizovali se na poli avantgardní hudební scény (Gong, Hattfield And The North, National Health atd.) okolo tehdy progresivní značky Virgin. Brooks ještě vedl skupinu Liar.
V roce 1973 se z popudu produkce Virgin skupina znovu sešla ke studiové práci a vzniklo sedm skladeb alba The Civil Surface. Ať už Germ Patrol, Wind Quartet nebo Prelude, vždy jde o vzdušný jazz-rock s flétnou, varhany, hobojem a dalšími akustickými nástroji. Po vydání alba, které komerčně totálně propadlo, ale z uměleckého pohledu je výborné, se skupina rozpadla definitivně.

Campbell prý odešel dělat misionáře někam do Afriky. Stewart pokračoval v různých progresivních souborech britské nezávislé scény a v pozdějších letech je znám ze spolupráce se zpěvačkou Barbarou Gaskin, s níž realizovali několik výborných soft-rockových alb melodických písniček - As Far As Dreams Can Go (CD,Line 1988); I'm In A Different World (CD Line,1986); The Big Idea (CD Line,1990). Nejznámější je singl It's My Party obsažený mj. na kolekci singlů I'm In A Different World.

Obě kompilace Egg obsahují celé první album i jediný singl Seven Is A Jolly Good Time / You Are All Princes (Deram DM 269, 1969).

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU