The Creatures


Země původu: UK

Obsazení:
Siouxsie Sioux (voc)
Budgie (drums, perc)

DISKOGRAFIE
řadová alba:
1. Feast (LP Polydor 1983, CD Polydor Japan 1990)
Morning Dawning / Inoa'ole / Ice House / Dancing on Glass / Gecko / Sky Train / Festival Of Colours / Miss The Girl / A Strutting Rooster / Flesh)
2. Boomerang (LP i CD Geffen 1989)
(Standing There / Manchild / You! / Pity / Killing Time / Willow / Pluto Drive / Solar Choir (CD only) / Speeding (CD only) / Fury Eyes / Fruitman / Untiedundone / Simoom / Strolling Wolf / Venus Sands / Morrina)
3. Anima Animus (CD SIOUX 1999)
(2nd Floor / Disconnected / Turn It On / Take Mine / Say / I Was Me / Prettiest Thing / Exterminating Angel / Another Planet / Don't Go To Sleep Without Me)
4. Zulu /live/ (CD SIOUX 1999)
(Turn It On / Take Mine / Tattoo / Pluto Drive / Miss The Girl / Guillotine / I Was Me / B-Side Ourselves / Exterminating Angel / The Vamp - Witchcraft - Standing There / Killing Time / Right Now / The Passenger)
SP a EP (do roku 1989):
a) Mad Eyed Screamer / So Unreal / But Not Them / Wild Thing / Thumb (2SP/EP Polydor 1981)
b) Miss The Girl / Hot Springs In The Snow (Polydor 1983)
c) Right Now / Weathercade (Polydor 1983)
d) Standing There / Divided + Solar Choir / Standing There (Andalucian mix) (Geffen 1989)
e) Fury Eyes (Remix) / Abstinence + Fury Eyes (Fever mix) / Fury Eyes (20/20 mix) (Geffen 1989)
kompilace:
A Bestiary of The Creatures (CD Polydor 1997)
(Mad Eyed Screamer / So Unreal / But Not Them / Wild Thing / Thumb / Morning Dawning / Inoa'ole / Ice House / Dancing on Glass / Gecko / Sky Train / Festival Of Colours / Miss The Girl / A Strutting Rooster / Flesh / Hot Springs in the Snow / Weathercade / Right Now)

Komentář:
Příležitostné studiové duo zpěvačky Siouxsie Sioux a bubeníka Banshees Budgieho. Obě jejich alba jsou paradoxně mnohonásobně lepší než cokoli z dnes již dosti vyčichlé produkce Siouxsie & The Banshees. Především LP 1 natočené na Havaji s domorodými sbory a doprovázené prakticky výhradně perkusemi a různými vibrafony patří k nejsugestivnějším a nejzdařilejším nahrávkám osmdesátých let vůbec. Na CD dlouho existovalo pouze v drahé japonské verzi a teprve v roce 1997 je Polydor konečně reeditoval i pro Evropu pod názvem A Bestiary of The Creatures spolu s EP z roku 1981, non-LP B stranou SP b a SP c, což představuje kompletní nahrávky Creatures pro Polydor. Druhé album vzniklo ve Španělsku a opět velmi zdařile zužitkovává tamní genius loci. Obě B strany SP d a e nejsou na albu obsaženy a v digitalizované formě vyšly pouze v podobě původních CD singlů.
V roce 1999 se překvapivě objevilo album 3 s doprovodnou smrští různých variant singlů, které zde neexcerpujeme, protože stále vycházejí další (podrobnosti nalezne čtenář na níže uvedené adrese) - podstatný je z nich jedině Eraser Cut (Sioux 1998), obsahující vyhradně non-LP skladby. Třetí inkarnace Creatures sice postrádá etnický půvab obou předchozích, ale zejména v relaci k době vzniku jde opět o fenomenální záležitost, dokládající, že i s profánními technopopovými prostředky se kupodivu dá i dnes stále ještě udělat něco zajímavého. CD 4, obsahující záznam londýnského koncertu z roku 1998 nebylo ve volném prodeji a Creatures ho zasílali (prostřednictvím Internetu a fan klubu) zájemcům přímo; součástí této limitované edice (3000 nečíslovaných exemplářů) byl i papírový "mail-box", 5 kartiček s barevnými obrázky, devět "známek" a tři placky.

/LA/


Linky
Official Home Page




Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU