Co je banánová bedna?


Banánová bedna je místem, do kterého se v kamenném antikvariátu odkládají knihy méně hodnotné či takové, které antikvář z různých, často pohříchu osobních důvodů a idiosynkrasií nemá chuť dávat do regálů.

Stejný účel mají plnit i virtuální banánovky v našem internetovém antikvariátu.
Jak záhy zjistíte, je systém našich stránek poněkud nezvyklý; naprostá většina webových antikvariátů vypadá úplně jinak. Je to dáno především tím, že naše stránky existují podstatně déle než jakýkoli český internetový antikvariát a byly od začátku založeny jako víceúčelové - a takové už, doufáme, navždycky zůstanou.
V době vzniku jsme tedy ani nemohli být v pokušení nechat si vyrobit nějaký laciný prefabrikovaný e-shop, protože nic takového tehdy ještě nebylo k mání, a krom toho jsme žádný podobný systém prostě naprosto na nic nepotřebovali - a popravdě řečeno nepotřebujme dodnes.
Standardní databáze s nutností zbytečného listování po obvykle kratičkých stránkách dlážděných pidiobrázečky bez informační hodnoty nám nepřipadají nikterak praktické, i když připouštíme, že u nabídky nad tisíc položek jsou provozně vhodnější - a to tím více, čím je nabídka rozsáhlejší a množství obslužného personálu větší.

Naše koncepce ale byla od začátku jiná; onehdy jeden náš zákazník dokonce vyjádřil domnění, že by si toho koupil více, kdybychom toho měli v nabídce méně, protože takhle se v tom pořádně nestihne zorientovat. Nemíníme zajisté zacházet do extrému, ale určitý princip našeho přístupu k věci je v této úvaze obsažen. Naše nabídka se od začátku snaží být kolekcí vybraných titulů - obsahově či sběratelsky zajímavých, nebo alespoň kuriosních.
Z toho důvodu se nám jaksi doslova a do písmene "nehodí do krámu" běžné knihy, které se ovšem jinak dají prodat a které se nám tu také objevují. Zatím jsme je buďto odkládali, nebo občas pokoutně přimíchali do nabídky mezi ty, která pokládáme za alespoň trochu vzácnější.
Institut banánové bedny by nám měl postupně pomoci tento problém vyřešit.
Předpokládáme totiž, že banánovky budou postupně přibývat, a pak do nich "naházíme" právě tyhle knihy...

Pro nákup z banánovky samozřejmě platí totéž, co pro jakékoli jiné předměty z nabídky Knihkupectví a antikvariátu LAW (viz odkazy níže).                                 
Další informativní a pomocné texty na stránkách LAW:

Jak knihy a nosiče objednat
Jak a proč to funguje
Jak se orientovat v našem antikvariátu
Odpovědi na nejčastější otázky
Co je Lege artis
Co je LAWÚvodní menu Knihkupectví a antikvariátu LAW

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU